Lava Premium Pellets

Kaloryczność – 4,6 kwh/kg
Wilgotność – max 10%
Popiół – max 0,7%

 

Cena: od …zł brak

(w sprawie aktualnych cen i dostępności prosimy o kontakt telefoniczny lub mail)

zamów – zadzwoń

Pellet Lava – wysoka jakość

Pellet LAVA to synonim bardzo wysokiej jakości, którą producent gwarantuje dzięki wykorzystywaniu do produkcji własnych trocin, nad których jakością i składem sprawuje pełną kontrolę. Do produkcji wykorzystywane są wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk). Produkowany z nich pellet LAVA ma jasną barwę.

Popularnie stosowana suszarnia bębnowa w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC została zastąpiona przez nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi do 100ºC. W efekcie udało się uniknąć nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze nie zostaje wypalone, co sprzyja procesowi granulowania.

Przyjazny Środowisku

Pellet LAVA jest przyjazny środowisku – emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

  • bardzo dobre walory opałowe (min 5,3 kWh/kg w stanie suchym),
  • bardzo niska zawartość popiołu (max 0,5%),
  • minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.
  • Wilgotność do 8%

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu. Pellet Lava tak, jak wszystkie produkty firmy Stelmet, posiada certyfikat FSC.

Pellet LAVA oferowany jest w workach standardowej wielkości 15 kg.

Średnica pelletu: 6 lub 8mm

Dostawy pelletu Lava Premium realizujemy w okolicach miejscowości:

 

Płock, Słupno, Sierpc, Gostynin, Gabin, Sanniki, Włocławek, Lipno, Radzanowo, Żychlin, Gostynin, Gąbin, Rypin, Sochaczew, Żyrardów, Skierniewice