dlaczego warto kupić palnik na pellet?
KORZYŚCI Z OGRZEWANIA
Montaż palnika na pellet pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania w przypadku kotłowni olejowych sięgające obniżenia kosztów nawet o połowę.
Przy kotłowniach na paliwa stałe zyskujemy ich pełną automatyzację i wygodę użytkowania, chroniąc jednocześnie środowisko naturalne.
Nasze urządzenia dedykowane są do montażu w nowych piecach i modernizacji istniejących instalacji centralnego ogrzewania bez konieczności wprowadzania kosztownych zmian w aktualnej instalacji.
Korzyści:
ogrzewanie pelletem jest nawet 50% tańsze w porównaniu do ogrzewania olejem
automatyczne rozpalanie po wciśnięciu guzika, nie trzeba pilnować palenia
wystarczy dbać o dostępność pelletu w zbiorniku
nie zatruwa się środowiska dzięki całkowitemu spalaniu i odnawialności surowca jakim jest pellet.
palniki na pellet mogą być montowane do pieców węglowych, olejowych, gazowych, kotłów parowych.
JAK DOPASOWAĆ PALNIK?
Podczas dobierania urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka aspektów:
Jakie jest zapotrzebowanie na ciepło?
Najważniejsze są informacje o powierzchni ogrzewanego obiektu, czy wykorzystywana jest ciepła woda, czy obiekt jest ocieplony. Przydatne są też dane o spalaniu obecnie używanego paliwa np. gazu czy oleju w ujęciu rocznym, miesięcznym czy na sezon grzewczy.
Jakim pelletem zamierzamy palić?
Jeśli będzie to dobry pellet drzewny można zastosować paniki serii Plus lub Uni. Dla pelletów gorszej jakości oraz agropelletów rekomendujemy serię Uni-Max i Uni-Max Perfect.
Jaki posiadamy kocioł?
Marka, moc i model kotła to przydatne informacje. Najważniejsza jest jednak konstrukcja – niezbędna jest zamknięta komora spalania, która pozwala na gromadzenie się pozostałości spalania (popiołu i żużlu). Obowiązkowe jest też miejsce w kotłowni do zapewnienia dostępu do palnika i wymiennika, aby można było je wyczyścić.
Jaka moc palnika?
Obowiązuje zasada, że palnik nie powinien być większej mocy niż moc znamionowa kotła, gdyż przy spalaniu pelletu powstaje więcej gazów niż przy oleju i gazie.
Do każdej instalacji nasi montażyści i dystrybutorzy podchodzą indywidualnie. Aby w pełni służyć Państwu fachową pomocą, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Trzy kroki do łatwego uzyskania wsparcia: